ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ
Львівська національна академія мистецтв (ЛНАМ) представляє один з найбільш цікавих напрямів вищої освіти України, а саме – професійну підготовку і виховання творчих особистостей у галузях образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, дизайну, реставрації, культурології, мистецтвознавства та менеджменту мистецтва.
У структурі Академії – 4 навчальних факультети, Інститут прикладного та декоративного мистецтва у Косові, Івано-Франківської області, підготовче відділення для вступників, науково-дослідний відділ, аспірантура і докторантура, спеціалізована вчена рада по захисту докторських і кандидатських дисертацій в галузі мистецтвознавства, наукова бібліотека, музей, галерея сучасного мистецтва, видавничий відділ, художньо-виробничі майстерні.

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ 
Академія мистецтв України заснована відповідно до Указу Президента України "Про Академію мистецтв України" від 14 грудня 1996 року № 1209/96 як державна науково-творча установа в царині художньої культури та мистецтвознавства. Академія має у своєму складі відділення: образотворчого, музичного, театрального та кіномистецтва, теорії та історії мистецтв (мистецтвознавства), синтезу пластичних мистецтв, секцію естетики та культурології у складі відділення синтезу пластичних мистецтв. Відділення займаються визначенням пріоритетних шляхів розвитку українського мистецтва, головних напрямків фундаментальних наукових досліджень, розвитком освіти, організацією науково-прикладних досліджень у цій галузі.

УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ ФОНД
Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. 

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДНОГО ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА
Національний музей українського народного декоративного мистецтва – один з найбільших художніх музеїв України. Розташований він на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у приміщеннях колишніх митрополичих покоїв і прилеглої до них домової Благовіщенської церкви, які є пам'ятками архітектури ХVІІІ – поч. ХХ ст. Колекція музею була започаткована у 1899 р. як одна із складових збірки новоутвореного Міського музею старожитностей і мистецтв, перейменованого у 1904 р. у Київський художньо-промисловий і науковий музей.

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ У ЛЬВОВІ ІМ. АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького – національний художній музей, одна з найвизначніших в Україні скарбниць пам'яток вітчизняної культури і мистецтва. Знаходиться у Львові: основний корпус – за адресою проспект Свободи, 20, другий корпус – за адресою вулиця Драгоманова, 42.

МУЗЕЙ СКЛА У ЛЬВОВІ
Перший Музей скла у Львові був заснований у 1992 році відомим українським художником-склярем, ректором Львівської національної академії мистецтв професором Андрієм Бокотеєм з метою експонування результатів міжнародних симпозіумів гутного скла. Музей скла у приміщенні Палацу Бандінеллі на пл. Ринок 2 розпочав свою діяльність у 2006 році, а експозицію, яка зараз функціонує, оновлено і відкрито 19 квітня 2013 р. Унікальність цього музею в тому, що він є першим і в даний час єдиним музеєм скла в Україні. Перший зал присвячений історичному склу. Більшість експонатів – з колекції Львівського історичного музею. Це скло, яке виготовляли або яке побутувало на території сучасної України.


ГАЛЕРЕЯ PM — це молодіжний арт-простір, заснований у вересні 2019 року та розташований у приміщенні Львівського палацу мистецтв за адресою вул. Коперника, 17. Основна ідея проекту – створення динамічної платформи для комунікації молодих львівських митців та демонстрації їх творчих експериментів у виставковому просторі галереї. PM Gallery продукує виставки сучасного українського мистецтва та організовує різноманітні заходи освітньо-розважального характеру (лекції, творчі зустрічі, майстер-класи та ін). PM Gallery – це місце для активності після закінчення роботи чи навчання, тож вечір – це найприємніша частина "ПМ-життя".