Світове художнє скло в Україні: 1989-2016

З 4 вересня по 5 жовтня  2019 року о 17.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (м. Київ, вул. Лаврська,9) тривала виставка «Світове художнє скло в Україні: 1989-2016».
Унікальна колекція зібраних композицій за результатами діяльності Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові упродовж 1989-2016 рр. налічує понад 350 одиниць і зберігається у фондах Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та Музею скла у Львові.

Унікальна колекція зібраних композицій за результатами діяльності міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові упродовж 1989-2016 рр. налічує понад 350 одиниць і зберігається у фондах Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького та Музею скла у Львові. Збірка жодного з музеїв скла у світі не була сформована з авторських творів, виконаних у одному місці під час мистецьких форумів. Це, на перший погляд, може не мати суттєвого значення для культурної вартості музейної колекції, але слід передусім враховувати специфіку самого процесу виконання авторських композицій гутним способом. В нормальних повсякденних умовах і комфортних лаштунках майстерень
художники можуть довільно використовувати час і підбирати необхідне обладнання на реалізацію завчасно запроектованих авторських творів. Експромт і потреба змінювати проект через об’єктивні обставини, які виникають у процесі виконання біля печі та спричинені особливістю технологічного процесу, у таких умовах не є настільки необхідною якістю, як у випадку роботи на симпозіумі. Тут художники диспонують надзвичайно коротким часом і для виконання безпосередньо біля печі, і для подальшої обробки та довершення композиції. Окрім того, художники працюють з абсолютно іншим матеріалом (фізичні властивості скломаси значно відрізняються в різних місцях), новою бригадою майстрів-виконавців і підтиском загальної уваги і самих учасників, і численних сторонніх відвідувачів заходу.
На виставці у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва у Києві експоновано вибрані роботи з колекції, які демонструють повний спектр технік, багатогранність творчих експериментів, безграничність авторських ідей та широку географію учасників десяти міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові. Саме цей проект інаугурує ювілейний 11 Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові.


#glassymposium_2019 #запідтримкиУКФ #znakovi_2019

Повернутись назад