Підсумкова виставка

 

Однією із найгучніших мистецьких подій осені 2019 року став 11-й Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові, який тривав у період з 5 до 15 жовтня. Художники з різних континентів зібрались у нашому місті, щоб працювати біля гутної печі та у майстернях єдиної в Україні кафедри художнього скла.

Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові є найтривалішим у світі безперервним заходом художників-склярів. У ювілейному симпозіумі візьмуть участь 50 митців з 20 країн. Робота художників-склярів розпочалася 5 жовтня у Львівській національній академії мистецтв (ЛНАМ) за адресою м. Львів, вул. Кубійовича, 38. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

«Симпозіуми стали своєрідним каталізатором у появі на світовій арені сучасного мистецтва поняття «українське авторське скло» та «український дизайн художнього скла». Сьогодні, з перспективи понад чвертьстолітньої історії проведення симпозіумів у Львові, можна сміливо стверджувати, що саме цей захід став «вікном у світ» для пострадянського українського склярства» – зазначає Михайло Бокотей, директор Музею скла у Львові, завідувач кафедри художнього скла ЛНАМ.

Підсумком симпозіуму стане виставка робіт іноземних учасників та понад 50 українських митців в Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького, що відкриється у понеділок 14 жовтня о 17:00. Адреса музею: м. Львів, пр. Свободи, 20. Колекція зібраних композицій доповнить фонди Музею скла у Львові.

Виставка буде чинна до 4 листопада 2019 року. 

Повернутись назад